Lipom-Blog

Lipom Oluşumu Ve Tedavisi

Yazar Eylül 7, 2017 Henüz yorum yok

Lipom  tedavisi ve lipom oluşumu nasıl olur ?Ağrısız ve yumuşak kitleler halinde vücudumuzda estetik deformelere neden olan lipomların tedavisi artık çok daha kolay. Halk arasında adı yağ bezesi olarak bilinen lipomlar aslında iyi huylu tümördür. Tümör kavramı hastaları korkutsa da yağ bezesinin vücudunuzda neden olduğu ciddi bir reaksiyon yoktur. Geneli ağrı yapmayan lipomların bulunduğu bazı bölgeler temas edilmesi halinde sızıya neden olabilir. Eklem ve sinir uçlarına yakın yerlerde bulunan yağ bezelerine temas edilmesi dayanılmaz ağrılara neden olabilir. Başta estetik kaygılara neden olan yağ bezelerinden kurtulmak içi yapmanız gereken tek şey Genel Cerrahlarımıza muayene olmanız ve ameliyatsız yağ bezesi tedavisi ile bu sorundan kurtulmanızdır.peki lipom oluşumu ve lipom tedavisi nasıl olur şimdi sırayla detaylandıralım.

Yağ Bezesi Nasıl Geçer?

Yağ bezesi vakalarında hastaların yapmış olduğu en büyük yanlış yağ bezesi patlatma girişiminde buunmaktır. Özellikle yüz bölgesinde sivilceye benzer şekil ve boyutta çıkan yağ bezeleri sıkıldığında içi boşalmadığı gibi kitlenin etrafında kızarıklık gibi enfeksiyonlar oluşur. Unutulmaması gereken en önemli nokta ise yağ bezelerinin sıkıldıkça ağrılı ve sert kitlelere döndüğü gereğidir.

 lipom tedavisi ve oluşumu

Lipom Neden Olur? Lipom Tedavisi

Lipom tedavisi ve ve lipom neden olur kısa cümlelerle açıklayalım.Lipomların meydana çıkma nedeni bilimsel veriler ile henüz saptanmamıştır. Fakat vakalardan hareketle tüm hastalıklarda olduğu gibi genetik unsurların lipomda da etki ettiğini söyleyebiliriz. Vücudunda yağ oranı yüksek olann şişmanların yağ bezesi vakası ile karşılaşma ihtimali yine yüksektir. Kişide doğuştan görüldüğü gibi sonradan da edinilebilir.

yağ bezesi tedavisi için kliniğimiz lipomun yanı sıra Kalp Damar Cerrahi ve Genel Cerrahi’nin alanına giren tüm vakalarda ameliyatsız teknikleri uygulayan modern tıbbın kurumlarından biridir. Ameliyatsız lipom tedavisindeki en büyük avantaj lokal anestezinin kullanılmasıdır. Bölgesel uyuşma sağlayan lokal anestezi sayesinde hasta sosyal yaşantısına derhal dönebilir. Hastanede yatış kavramı tamamen hayatından çıkmıştır. Kitlenin üzerinde açılan küçük bir kesi ile yapılan işlemde lipom tamamen çıkarılır ve bölge steril edildikten sonra iz kalmaması adına estetik dikiş atılır. Dikişlerin alınmasının ardından hastada operasyonda geriye hiçbir iz kalmaz.

İstanbul Bakırköy

Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52