Lipom-Blog

Lipom Tedavisinde Bitkisel Çözüm

Yazar Nisan 17, 2018 Henüz yorum yok

Lipom tedavisinde bitkisel çözümü detaylıca açıklamadan önce lipom nedir küçük bir açıklamayla başlayalım.Yağ dokusunun büyümesine bağlı deri altında oluşan iyi huylu ur lipom olarak adlandırılır. Genellikle sırt, ense ya da bacak ve kollarda ortaya çıkabilir. Kanserli olmadıklarından pek önemsenmeseler de büyümeleri kontrol altına alınması gerekir. Yağ hücreleri denilen lipomların büyüklükleri farklı olabilir. Vücutta birden fazla görülmesi mümkündür. Vücuttaki bir organda büyüdükleri görülür Yuvarlak şekilli lipomlar yumuşak süngerimsi yapıdadırlar Vücudun görünen yerlerinde çirkin bir görünüm verebilirler Doku hasarı sebebi ile büyüdükleri görülür Genelde yaşlı yada orta yaş kişilerde görülmektedir. Ama endişelenecek bir durum yok lipom tedavisi basittir.

 Lipomların Belirtileri Nelerdir? Lipom tedavisi

Çoğunlukla misket büyüklüğünde olurlar. Bazı zaman büyüdükleri görülür. Ellenince sağa sola oynadıkları hissedilir. Büyüyen lipomlar sinirlerde baskıya neden olduğundan ağrı ve bazı sağlık sorunlarına neden olabilirler.Dolayısıyla  belirti görüldüğü an bir uzmana danışılmalı lipom tedavi hakkında bilgi alınmalı.Lipomlar tedavi gerektirmese de bazen büyüdükleri görülür ve bu durumda alınmalı gerekebilir. İyi huylu olup olmadıkları tespit edilen lipom tedavisi cerrahi müdahale ile alınabilir.

lipom tedavisi

Lipom Neden Olur?

lipom diğer adıyla yağ bezesi neden olur ?Lipom aileden gelen kalıtsal bir rahatsızlıktır. Kardeş anne ve baba gibi yakın akrabalarda mevcutta kişide de olma ihti

mali olabilir. Genel olarak risk grupları 40 ve 60 yaş arası kişilerdir.

Lipom Bitkisel Tedavisi Mümkün mü?

 

Lipom  tedavisi için bitkisel çözüm iyi bir seçenek  olabilir mi.. Hangi bölgede ortaya çıktığı tedavi için önemlidir. Bitkisel tedavi için bazı bitki kürleri kullanılmaktadır. Yağ bezeleri lipom için lavanta kürünü hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir bardak kaynamış suyun içine 2 gram lavanta konulur. 10 dakika kadar kısık ateşte demlenen su süzülüp yemeklerden 2 saat sonra 1 çay bardağı kadar 15 gün süre ile için. Bu kürün 3 kere yapılması ve her kürün taze olarak hazırlanması gerekmektedir. Bir başka bitkisel yöntem oldukça basit bir yöntemdir. Bir soğanı dörde bölerek 1,5 su bardağı suda 5 dakika kısık ateşte kaynamaya bırakın. Ilıdıktan sonra süzüp 15 gün boyunca aç karnına günde 2 kere olmak üzere için Kürlerin kullanımında doktora danışarak bitkisel çözümlerden yararlanabilirsiniz. Mutlaka günlük olarak hazırladığınız kürleri kullanıp bekletilmiş kürleri kullanmamaya özen gösteriniz.