Lipom-Blog

Yağ Bezesi Ağrı Yapar Mı?

Yazar Eylül 7, 2017 Henüz yorum yok
Ameliyatsız Yağ Bezesi Tedavisi Nasıl Yapılır? Yağ bezesi ağrı yapar mı? Sorularını  sorduğunuzu duyar gibi oluyoruz. Bazı yağ bezeleri fark edilmeyecek kadar küçük olsa da bir kısmının ağırlığı 1 kg’a kadar varabiliyor. Haklı olarak akıllarla yağ bezesi ağrı yapar mı sorusu geliyor. Yağ bezelerinin kütlesi ne kadar büyük olursa olsun genelde ağrı yapmazlar. Fakat sinir uçlarına yakın olan yerlerde bulunan yağ bezelerine temas edildiğinde ciddi bir ağrının meydana geleceğini belirtmekte fayda var. Bizlerin iyi huylu tümör olarak adlandırdığı yağ bezelerinin hastaları rahatsız eden en büyük yönü estetik bozulmalara neden olmasıdır.
Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen yağ bezeleri sivilceler ile karıştırılmakla beraber hastaları psikolojik yönden de harap eder. Aknelerde de hastaların başvurduğu yağ bezesi sıkmak gibi müdahaleler tehlikeli olduğu gibi gereksizdir. Çünkü yağ bezeleri içe çökmeyen ve patlatılması mümkün olmayan kütlelerdir. Tek mücadele yolu klinik ortamında yağ bezesi aldırma işlemidir. Yağ bezesi tedavisi denilince sektörde ilk akla gelen isimlerden olan MedicalArt kliniğimiz uzman kadrosu ile bir telefon kadar yakınınızdadır.

Ameliyatsız Yağ Bezesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

ameliyatsız yağ bezesi tedavisi

Ameliyatsız Yağ Bezesi Tedavisi Nasıl Yapılır? Yağ bezesi tedavisinde eski usul ameliyatların aksine modern uygulamalara başvurulmaktadır. Hastalarımıza uyguladığımız tedavi steril bir klinik ortamında gerçekleşir. İşini özverili ile yapan bir ekip ve başında yılların deneyimine sahip olan hekimlerimizin gerçekleştirdiği ameliyatsız yağ bezesi tedavisi;

  • Etrafı bir zar ile çevrilmiş kütleye 2 cm’den daha küçük olacak bir kesi açılarak yapılır.
  • İçi tamamen boşaltılan ve sterilize edilen kütle kapatıldıktan sonra hasta günlük yaşamına hemen dönebilir.

Görüldüğü üzere oldukça pratik ve modern bir şekilde uygulanan yağ bezesi tedavisi için 23 yıllık deneyime sahip olan kliniğimizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Nasıl Randevu Alırım?

MedicalArt kliniğimiz ile irtibata geçmek için iletişim sayfamızda yer alan bilgileri kontrol etmeniz yeterlidir. 7/24 hizmet anlayışına sahip olan kliniğimiz telefonlarını arayabildiğiniz gibi mail üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra “Canlı Destek Hattı” ile doktorlarımıza tedavi süreci hakkında aklınıza takılan soruları sorabilir, şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

İstanbul Bakırköy

Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52