Lipom-Blog

Yağ Bezesi Ameliyatı Ve Tedavi Yöntemleri 

Yazar Mayıs 4, 2018 Henüz yorum yok

Yağ Bezesi Ameliyatı Ve Tedavi Yöntemleri  nelerdir bilgisini açıklamadan önce yağ bezesi nedir ,yağ bezesi neden olur,yağ bezesi nasıl geçer sırasıyla açıklayalım. Lipom boyun, sırt ve omuz bölgelerinde görülebilen cilt altında zararı olmayan bir yağ deposudur. Genellikle yağ bezesi olarak tanımlanır. Yağ bezeleri kişide ağrı gerektirmez ve yumuşak dokudadırlar. Diğer cilt sorunlarına göre tanı ve teşhisi kolaylıkla tespit edilebilen hastalık çeşididir. Her yaşta ve cinste görülebilen bu hastalık yağ dokularının büyümesi ile oluşur. Deri altında bulunan yerlerde görülebilir. El içi ve ayak tabanında ise daha azdır. Size herhangi bir ağrı veya acı hissi vermiyor ise tedavi gerektirmeyen bir hastalık çeşididir. Eğer cildin altında sinirlere ulaştığında biraz acı hissi verebilir. Ancak ne kadarda önemli bir hastalık olmasa da halk arasında görünüşleri rahatsız edici olabilir.

Yağ Bezesi Neden Olur? Nasıl Geçer? 

Yağ bezesi neden olur ,yağ bezesi nasıl geçer sorunu cevaplayalım şimdi.Kıl köklerinin iltihaplanması sonucu ile yağ bezlerinin tıkanmasına neden olur. Tıraş olmak veya kıl köklerini yolmak gibi nedenleri de sayabiliriz. Cilt üzerinde oluşan yaralar cilt altında kistler oluşturabilir. Bu kistler keratin ürettikten sonra sıvı oluşmasının nedeni olur. Genetiksel yağ bezesi de görülebilir. Eğer 1. Derecede yakınınızda bu hastalık var ise sizde de görülebilir. Hücrelerin fazla yağ depolamasından dolayı bağ dokusundan oluşur. Sadece cilt altında değil eklem, mide ve sindirim sistemi gibi yerlerde de görülebilir. Peki yağ bezesi nasıl geçer? Yağ bezesi içi sıvı dolu olan kistler kişiler için zararsızdır ve belirli bir tedavi gerektirmeden kendiliğinden geçer. Ancak bazı kötü huylu olan yağ bezleri kişiye ağrı acı hissi verir, bu durumda tedavi işlem gerekebilir. Yağ Bezesi Ameliyatı Ve Tedavi Yöntemleri  hakkında bilgi verelim.

Yağ Bezesi Ameliyatı Ve Tedavi Yöntemleri 

Cilt altında oluşan yağ dokuları 5 dakika süren cerrahi bir yöntemle yağ bezesi ameliyatı edilebilir. İyi huylu tümör olup kesinlikle endişeye kapılmamalısınız. Çünkü 5 dakikalık kısa içerisinde oluşan yağ bezlerini yok etmek günümüzde mevcuttur. Tedavi yöntemleri ise oluşan kistler alınmaya müsait olduğu için doktorunuz tarafından müdahale edilir. Ancak bu durumlarda bazen alınmaya mümkün olmayabilir. Çünkü bunların nedeni kozmetik ürünlerdir. Bir çok kist kişiye zarar vermez. Bu durumda doktorunuz size en uygun tedavi yöntemlerini uygular. Eğer cerrahi müdahale dışında kendinize bir tedavi yöntemi belirlerseniz bu kist tekrardan oluşabilir. Bunun için en iyi yöntem yağ bezlerinde biriken sıvının kist oluşumu nedeni ile cerrahi müdahale tedavisi ile geçirmek mümkündür.