Yağ Bezesi Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Yağ bezesi tedavi yöntemleri nelerdir? Genellikle orta yaşlarda görülür ve cilt yapısından kaynaklanır. Vücudun her yerinde görülebilir. Yağ bezeleri neden çıkar,yağ bezeleri nasıl çıkar yazımızı şidetle okumanızı tavsiye ederim.Ağrı ya da sızı gibi sorunlara neden olmazlar. Ancak tedavi edilmediklerinde büyürler ve estetik olarak sorunlara neden olurlar. Yağ bezesi tedavi yöntemleri, yağ bezesinin yapısına göre uygulanır. Ancak en etkili ve kesin tedavi yöntemi ameliyattır.

Liposuction günümüzde bazı yağ bezesi türleri için uygulanan yöntemlerdendir. Ucunda emici olan ve kalem şeklinde bir cihazla, yağ bezeleri emilir. Maliyetinin yüksek olması ve uzun sürmesi nedeniyle pek tercih edilmez.

Aldırma işlemi genelde küçük operasyon sınıfına girer. Bu işlemde yağ bezesinin yarısı kesilir ve kesikten beze çıkarılır. Lokal anestezi ile birlikte yapılır. Cilt üzerinde iz kalmaması için kesikler küçük miktarlarda yapılır. Eğer beze kafa bölgesinde çıkmışsa, bölge etrafında tıraşlama işlemi yapılır. İç dikiş yöntemi ile bölge kapatılır.

Yağ Bezesi Büyür mü?yağ bezesi tedavi yöntemleri nelerdir

İyi huylu tümör olarak tanımlanan yağ bezeleri zamanla birkaç santimetreye kadar büyürler. Herhangi bir ağrıya neden olmamalarına karşın, cilt üzerinde kötü bir görüntünün oluşmasına neden olurlar. Elle sıkma durumlarında ise içerisinde bulunan iltihap cildin diğer bölgelerine yayılabilir.

Yağ bezesi tedavi yöntemleri? Yağ bezesi ameliyatı nasıl yapılır?

Vücudun herhangi bir yerinde oluşabilir. Genel olarak; sırt bölgesinde, koltuk altı bölgesinde, yüz bölgesinde ve sırt bölgesinde daha çok görülür. 5 ya da 10 santimetreye kadar büyüyen dokular ameliyatla alınır.lipom tedavisi cerrahi yöntem sonuç odaklıdır

Yağ bezesi tedavi yöntemleri arasında cerrahi yöntem en iyisidir. Lokal anestezi ile beze bulunan bölge uyuşturulur. Bezenin büyüklüğü oranında neşter ile kesi açılması işlemi yapılır. Burada önemli olan bezenin bulunduğu bölgede yer alan kapsül dokularına zarar verilmemesidir. Bazı durumlarda genel anestezi altında cerrahi yöntem uygulanır.

genel anestezi ile yapılan operasyonlar bittikten sonra hastaya antibiyotik ve ağrı kesici verilir. 1 ya da 2 gün içerisinde ağrılar etkisini kaybetmeye başlar. Ameliyat bittikten sonra içten dikiş atılır. Böylelikle estetik olarak kötü bir görüntünün oluşmaması sağlanır.

Yaklaşık olarak 7 ya da 10 gün sonra dikişler alınır. Ameliyattan 2 gün sonrasına kadar cerrahi işlem görmüş olan bölge su ile temas ettirilmemelidir.

Yağ bezesi tedavi yöntemleri arasında lazer ile tedavi yöntemi bulunmaz.Yalnız  farklı ameliyatsız lipom tedavisi yöntemleri vardır daha sonraki yazılarımızda bunları sırasıyla çıklayacağız

Ücretsiz Muayene Fırsatından Yararlanın

Lipomlarda nadir olsa da kanser riski olabilmektedir. Kanser riskine karşı tüm muaynelerimiz artık ücretsiz. Gelin ücretsiz muayene olun kanser riskine karşı önleminizi alın.